VOJTĚCH VESELÝ HUDEBNÍ PORTFOLIO

Vojtěch Veselý (= Ing. Vojtěch Veselý, *1992) vystudoval matematiku, přírodovědu a částečně i hudbu na Univerzitě Karlově v Praze. Hudební kompozici a estetiku nadále studuje soukromě.


Hudbu komponuje od roku 2007 (stovky skladeb pro film, divadlo, rádio, počítačové hry, reklamu aj.)

Dále pravidelně vystupuje s kapelou Billow, která je oceňována českou i zahraniční kritikou. A v neposlední řadě hudbu komponuje v rámci sólového instrumentálního projektu De Moi. 

Aktuálně žije a tvoří v podhůří Bílých Karpat a v Praze.

 
3.PNG

UKÁZKY INSTRUMENTÁLNÍCH KOMPOZIC A PRACÍ

Níže si lze poslechnout vybrané ukázky instrumentálních kompozic pro divadlo, film, počítačové hry aj.

 
 

MOJE FILOZOFIE A PŘÍSTUP K PRÁCI: HUDBA JE PLNÁ MATEMATICKÝCH RYSŮ

Často slýcháváme o kráse hudby a abstraktním půvabu matematiky, ale stejně tak se často mluví o kráse matematiky a logické stavbě hudebních kompozic. Tyto dva vrcholné obory lidského ducha mají řadu styčných bodů. Mé kompozice jsou pevně založeny právě na principech matematiky a na matematické logice. Ačkoliv to může být na první pohled podivínské, kombinace hudební teorie a matematiky je pro mne cestou k vyvolání hledané emoce.

 
 

ZE ZMÍNEK ČESKÉHO ROZHLASU, MAGAZÍNU FULL MOON A PORTÁLU ALTERECHO…

 
2.PNG

DALŠÍ VÝBĚR ROZHOVORŮ, RECENZÍ A ČLÁNKŮ V MÉDIÍCH…

 

DEBUTOVÁ DESKA MAPS SE DOSTALA DO VÝBĚRU NEJLEPŠÍCH DESEK ROKU NA SERVERECH BEEHYPE, ALTERECHO ČI FULL MOON.

Debutová deska Billow s názvem Maps vyšla v rámci Full Moon Forum, ale také v kazetové verzi u slovenského vydavatelství Z Tapes na podzim roku 2017. Tichá lo-fi nahrávka zaznamenaná v prostředí pokojíků v Praze či ve Varšavě vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon.

OD VYDÁNÍ MAPS ODEHRÁLI BILLOW ZHRUBA 60 KONCERTŮ V ČR I ZAHRANIČÍ

Od vydání Maps odehráli Billow zhruba 60 koncertů – zahráli si na festivalech Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu nebo před post-punkovou kapelou Motorama. Kromě koncertů v ČR vystoupili také v Německu, Rakousku a na Slovensku.

NA PODZIM 2019 VYDALI U VYDAVATELSTVÍ Z TAPES SVOU DRUHOTINU SEASCAPE

Na podzim 2019 vydali u vydavatelství Z Tapes svou druhotinu Seascape, kterou si stejně jako debut kompletně nahrávali i mixovali sami.

 

Zahraniční média o instrumentálních kompozicích De Moi

Magazine Last Day Deaf: “The elegant beauty of Prague based composer De Moi belongs to the broader instrumental hip-hop field but also chillwave (acoustic chill-hop perhaps?), while it differs since the artist ideally combines acoustic instruments with electronic elements glowing with quality. The warm chords and the melodies unleashed, take the listener on a trip; A brief escape from the reality, which is utterly needed.”

Music influencer Invadable Harmony: “The atmosphere De Moi created with the piano piece Grandmother's Wrinkle is quite unique. I can't decide if it's sad or not. One time it sounds lovely, another it's tense and mysterious. Wonderful composition!” 

 

KONTAKT

1.png
75418209_778215595958876_387395931585747

VÍCE O PROJEKTU DE MOI

VÍCE O KAPELE BILLOW

 

BOOKING

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter
  • SoundCloud

©2020 by De Moi.